- Sony 65″ X80K 4K Ultra HD LED Smart TV KD65X80K (2022 Model)
- 4 Year Premium Extended Service Protection Plan
Key Features
4K HDR processor X1
TRILUMINOS PRO™
4K X-Reality™ PRO
Motionflow™ XR
Auto Low Latency Mode
Auto HDR Tone Mapping
Auto Genre Picture Mode
X-Balanced Speaker
Designed to complement the sound quality and slimness …
- INCLUDED IN THE BOX:
- Sony X80K 4K Ultra HD LED Smart TV (2022 Model)
- Table-top Stand
- AC Power Cord
- Voice Remote Control
- Batteries
- Quick Setup Guide
- Operating Instructions
- Manufacturer Warranty
- BU
Specifications
Display Technology
LCD
Resolution
4K (2160p)
Manufacturer
Sony
Connector Type
USB; Ethernet RJ45; HDMI; Satellite; AV Composite; Optical Audio; 3.5mm Audio; RF Antenna; CI+ 1.4
Model
KD-65X80K
Screen Size
65 in
Is Smart
Y
Brand
Sony
Assembled Product Weight
49.8 lb
Manufacturer Part Number
KD-65X80K
Streaming Services
Netflix; Prime Video; Disney+; YouTube; Apple TV+; HBO Max; Peacock
Refresh Rate
60 Hz
Features
Auto Low Latency Mode; HDR; Light Sensor; Voice Search; Chromecast Built-in; Flush Surface
Assembled Product Dimensions (L x W x H)
57.25 x 13.37 x 35.75 Inches
Overview
- Model : Sony KD-65X80K 65" X80K 4K Ultra HD LED Smart TV (2022 Model)